Alles over gel nagellak

Wat is gel nagellak?

Gel nagellak is een combinatie van een gel en een nagellak. Het biedt alle voordelen van een gel manicure, maar dan met het gebruiksgemak van een gewone nagellak. Hierdoor is gel nagellak zeer geschikt voor thuisgebruik, terwijl een gel manicure alleen kan worden aangebracht in een nagelsalon. Net als een gel manicure zorgt gel nagellak voor 2 weken perfecte nagels met een intense kleur en super glans. De nagels zijn stootvast, krasbestendig en na aanbrengen direct droog en klaar voor gebruik.  Geen afbladderende nagellak meer met gel nagellak!

Hoe werkt het?Een manicure met gel nagellak moet meestal in 4 lagen aangebracht worden; een basiscoat (voor een goede hechting aan de nagel), 2 x een kleurcoat (voor een goede dekking van de kleur) en als laatste een topcoat (voor extra bescherming en een mooie glans). Elke laag moet uitgehard worden onder een UV lamp of UV/LED lamp. De droogtijd is vooral afhankelijk van de gebruikte lamp. Bij een traditionele UV lamp is de droogtijd meestal 2 minuten per laag en bij een UV/LED lamp slechts 30 tot 60 seconden per laag. Nadat alle stappen zijn doorlopen, zijn de nagels direct klaar voor gebruik.

Wat heb je nodig?

een UV of UV/LED lamp;
een zachte vijl voor het voorzichtig opruwen van de natuurlijke nagel voor een betere hechting;
een cleanser voor het reinigen van de natuurlijke nagel en om het laatste plakkerige laagje van je nagels te verwijderen;
pluisvrije doekje voor het aanbrengen van de cleanser;
een bokkepootje voor het terugduwen van de nagelriemen;
een primer voor het ontvetten van de natuurlijke nagel;
een basiscoat;
een kleurcoat;
een topcoat;In de starter kits van Sensationail zitten al deze benodigdheden. Het is ook mogelijk om de benodigdheden los van elkaar te bestellen.

Stappenplan:

1: VoorbereidingDe juiste voorbereiding van de natuurlijke nagels is essentieel voor een mooi en langdurig resultaat. Voor een goede hechting is het belangrijk dat de bovenkant van de natuurlijke nagel licht wordt opgeruwd met een zachte vijl. Hiermee verwijder je het vetlaagje van je nagels. Vijl totdat de nagel niet meer glimt. Het is niet nodig om langer te vijlen, daar wordt je nagel alleen maar onnodig dunner van.

Gebruik vervolgens een pluisvrij doekje met wat cleanser om de nagel goed schoon en stofvrij te maken.

Duw vervolgens met een bokkepootje de nagelriemen terug. Ook dit is belangrijk, want als er later gel nagellak op de nagelriemen komt, kan de gel nagellak daar wat los komen, wat geen mooi resultaat geeft.

De laatste stap van de voorbereiding is het aanbrengen van een primer. Een primer ontvet de natuurlijke nagel en is ook zeer belangrijk voor een goede hechting. De primer hoeft niet te drogen onder de lamp. Laat de primer ongeveer 30 seconden drogen aan de lucht.

Na deze stappen zijn je nagels helemaal klaar voor het aanbrengen van de gel nagellak.

2: BasiscoatBreng nu een dunne laag basiscoat aan op de nagels. Ga ook met het kwastje langs de vrije rand van de nagels. Als er basiscoat op de vingers of nagelriemen is gekomen, kun je dit verwijderen met een bokkepootje. Doe dit voordat je de nagels onder de lamp legt, want zodra de gel is uitgehard, is het erg lastig de gel van de huid te verwijderen.
Als alle nagels gelakt zijn, kan de hand onder de lamp. In het geval van de Sensationail lamp en de 9 Watt UV/LED lamp met 30/60s timer (die te koop is in onze webwinkel) moet je de duimen apart doen. Als je onze professionele 12 Watt UV/LED lamp gebruikt, dan kun je de hele hand in één keer drogen.

Droogtijd Sensationail in lamp van Sensationail: 30 seconden
Droogtijd Sensationail in 9 Watt UV/LED lamp 30/60 s: 30 seconden
Droogtijd Sensationail in de professionele 12 Watt UV/LED: 30 seconden

3. KleurcoatNadat de basiscoat is uitgehard onder de lamp, kan de kleurcoat aangebracht worden. Doe dit op dezelfde manier als de basiscoat. Breng ook weer een dunne laag aan en vergeet niet om met het kwastje langs de vrije rand te gaan.

Droogtijd Sensationail in lamp van Sensationail: 60 seconden
Droogtijd Sensationail in 9 Watt UV/LED lamp 30/60 s: 60 seconden
Droogtijd Sensationail in de professionele 12 Watt UV/LED: 30 seconden

Breng voor een goede dekking van de kleur nog een tweede laag kleurcoat aan. Laat de tweede laag kleurcoat net zo lang uitharden als de eerste laag kleurcoat.

4. TopcoatOm de nagels goed te beschermen, moet je als laatste een topcoat aanbrengen. Ook de topcoat dient dun aangebracht te worden en weer moet de vrije rand van de nagel meegelakt worden. Leg de hand vervolgens weer in de lamp.

Droogtijd Sensationail in lamp van Sensationail: 30 seconden
Droogtijd Sensationail in 9 Watt UV/LED lamp 30/60 s: 30 seconden
Droogtijd Sensationail in de professionele 12 Watt UV/LED: 30 seconden

5. CleansingNadat de laatste laag is uitgehard onder de lamp zit er nog een plakkerig laagje op de gel nagellak. Deze dient verwijderd te worden met de gel cleanser. Breng een beetje gel cleanser aan op een pluisvrij doekje en wrijf de nagels schoon. Nu ben je helemaal klaar met de manicure. De nagels zijn direct droog en klaar voor gebruik!